Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

8 příznaků, které signalizují, že čekáte holčičku

Martina Mádlová

Martina Mádlová

8. 1. 2020

Devět měsíců je opravdu dlouhá doba, po kterou čekáte na své miminko. Často vám může připadat až neuvěřitelné, že se ve vašem břiše rozvíjí nový život, o kterém nemáte tušení, jak bude vypadat. Zda získá vaše oči, nos nebo zdědí podobu po tatínkovi. V této fázi možná ještě ani nevíte, zda čekáte chlapečka nebo holčičku a zoufale chcete vědět. Jak podle určitých příznaků poznat, zda je to právě děvče?

Někteří lidé, zvlášť ve chvíli, kdy touží po jednom pohlaví více než po tom druhém, se nemohou dočkat, až budou vědět. Chtějí nakupovat výbavičku a malovat pokojík hned a nečekat až na porod. Samozřejmě, to můžete dělat i tak, protože neexistuje žádné pravidlo, kdy holky musí nosit růžovou a kluci zase modrou. Přesto je to často jeden z důvodů, proč rodiče pohlaví zjišťují. Pro ostatní je pak důvodem výběr vhodného jména pod. A někteří prostě nezjišťují nic a čekají na krásné překvapení. Ať už je vašim přáním pohlaví miminka znát nebo se chcete nechat překvapit, můžete zkusit alespoň hádat podle některých signálů, kdo se vám asi v bříšku schovává.

Jaké příznaky ukazují na holčičku?

Na internetu koluje mnoho teorií, které tvrdí, že dokážou úspěšně předpovídat pohlaví dítěte. Ve skutečnosti se dají poměrně snadno všechny vyvrátit. Stačí se zeptat místnosti plné matek nebo zabrousit na některé maminkovské diskuze.

Ačkoliv vám hodně maminek řekne, že u nich teorie seděla, podobné číslo vám sdělí, že se nemohly více mýlit. Je to ale legrace, kterou si můžete zkrátit dlouhé čekaní na miminko. Uvidíte, zda právě na vás následující signály sedí.

Přejete si holčičku nebo chlapečka? Dá se při početí ovlivnit pohlaví?

1. Ranní nevolnost

Lidé říkají, že malí kluci milují své mámy a zřejmě to začíná už v těhotenství. Větší těhotenská nevolnost je prý vodítko, že čekáte holčičku. Maminky s dívčím pohlavím v břiše trápí první trimestr častěji shrbené nad toaletou.

Těhotenská nevolnost ovšem netrvá jen ráno, ale některé ženy trápí takřka neustále. Minimálně pociťují, že mají žaludek jako na vodě.

2. Horší vzhled

Už vám nejeden člověk řekl, že jste v těhotenství nějaká povadlá a příliš vám to nesluší? Ano, je to tak. Dcery mají sát matce všechnu krásu (ne podle vědy). Vypadá vaše pleť unaveně, špinavě a matně? Chodíte kolem zrcadla velkým obloukem? Pak možná přivítáte do rodiny dceru.

Často se také objevuje těhotenské akné. V boji s ním ale nemůžete vždy používat všechny preparáty, které jste používala dřív. Akné je často způsobené hormonálními změnami a boj s ním raději zkonzultujte s lékařem.

3. Vlasy bez lesku

Podle všeho těhotenství s holčičkou není zdaleka tak přitažlivé jako v případě chlapečků. Jak vaše miminko roste, stávají se vaše vlasy víc a víc neživé, mastné a postrádající objem. Po porodu se to naštěstí většinou upraví.

I v těhotenství ale můžete navštěvovat vlasového specialistu a používat vyživující produkty a kůry. Dávejte vždy přednost přírodním a šetrným před chemickými koktejly.

Jak určit pohlaví dítěte podle čínského lunárního kalendáře

4. Chuť na sladké

Lidé často mluví o těhotenských chutích, ale ve skutečnosti je nemá každá žena. Ačkoliv existují některé, které touží po neobvyklých kombinacích chutí, ostatní si jednoduše vyvinou chuť pro jednotlivé potraviny, a právě to by mohlo být vodítko, co se týká pohlaví dítěte.

Na holčičky ukazuje chuť na sladké a častá konzumace různých sladkých dobrot. Když vás neustále honí mlsná a čokolády, sušenky a bonbony mizí ve velkém, je to jasné.

5. Srdeční frekvence dítěte

Na internetu se můžete dočíst ledacos a jedna informace směřuje i k srdeční frekvenci dítěte. Pokud je vyšší, mohla by to být dívka. To znamená, že je vyšší než 140 tepů za minutu. Ale také to může být kluk. Studie tuto teorii už úspěšně vyvrátily. Nicméně, co kdyby?

6. Změny nálad jako na houpačce

Máte nálady jako na houpačce? Jednu chvíli se cítíte skvěle a bezstarostně a druhou vybuchujete, aniž byste měla sebemenší důvod? Možná to na sobě ani nepoznáte, ale jestliže se vám mnoho lidí začalo během vašeho těhotenství raději vyhýbat nebo před vámi mluví šeptem, asi máte odpověď.

Některé ženy se cítí opravdu špatně a přijde jim, že nad sebou ztrácí kontrolu. Jednu minutu pláčou, další se smějí a pak zase rozzlobeně křičí. Pokud je to i váš problém, někdo by řekl, že jistojistě čekáte děvče.

7. Vysoké břicho

Věděla jste, že vaše těhotenství dává všem ostatním na světě právo posuzovat a komentovat vaše tělo? Ne? No, mnoho lidí si to alespoň myslí. Často se setkáte s tím, že přátelé, rodina i cizí lidé se začnou svobodně vyjadřovat k velikosti vašeho bříška, přírůstku hmotnosti v těhotenství i k tomu, jak zvládáte celé těhotenství.

Když má těhulka pokleslé bříško, čeká podle babských rad kluka. Břicho vysoko nahoře pod prsy má signalizovat naopak holčičku. Také pokud je špičaté, jedná se o něžnější pohlaví, zatímco kulaté vypadá na chlapečka.

Jak počít chlapečka. Babské rady, které mohou ovlivnit pohlaví dítěte

8. Přírůstek hmotnosti

Nedělejte si starosti, pokud jste byla v těhotenství natolik zaneprázdněna, že jste ani nemohla sledovat nárůst tělesné hmotnosti. Najdou se jiní, kteří vám to rádi oznámí. Věty jako: „Ty jsi ale velká.“ „Vidím, že jsi jedla opravdu za dva.“ „Nemáš tam dvojčata?“

Ano, nechtěné komentáře si možná vyslechnete. Buď je můžete přejít s úsměvem nebo komentovat. To je na vás. Rozhodně ale není nutné být zdvořilá, pokud se vám takové poznámky nelíbí. Každopádně rychlejší a větší přibývání na váze znamená, že čekáte holku. I to nakonec může být odpověď na otravné otázky.

Věříte různorodým babským povídačkám nebo dáte raději na lékaře a ultrazvuk ve dvacátém týdnu těhotenství, kde vám dokážou říct pohlaví s mnohem větší jistotou? Spolehlivost je v takovém případě asi 90 %. Naprostou jistotu vám dá až porod.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Právě čtete

8 příznaků, které signalizují, že čekáte holčičku