Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

Jak určit pohlaví dítěte podle čínského lunárního kalendáře

Martina Mádlová

Martina Mádlová

30. 7. 2019

Pohlaví dítěte je v Číně velmi důležité, a právě odsud pochází i metoda, která má určit, zda žena čeká chlapečka nebo holčičku podle lunárního kalendáře. Zajímá vás to?

Čínský kalendář plodnosti nalezli čínští vědci ve starověké královské hrobce. Pohlaví dítěte se podle něj dalo vypočítat podle měsíce početí a lunárního věku matky v době početí. Jeho úspěšnost byla několikrát testována. Některé zdroje uvádějí až 99 %, ale jiné „jen“ 85 %. Ať je to jakkoliv, můžete to vyzkoušet. Třeba vám to vyjde.

Kde se vzal čínský lunární kalendář?

Odkud se přesně vzal, nikdo neví. Podle odhadů je starý něco přes 700 let a spisy, na nichž je tato metoda založena, se ukrývaly dlouhou dobu skryté v útrobách Zakázaného města, sídle čínských císařů. Do západních zemí se dostal během revolucí a bojů s koloniálními mocemi v 19. století.

Jak určit pohlaví dítěte. Přehled lékařských vyšetření a jejich přesnosti

Co znamená lunární věk?

Lunární věk určuje váš čínský věk, tedy to, kolik čínských let jste prožila od chvíle početí, bez ohledu na měsíc vašeho narození. Nepočítá se, kolik roku člověk prožil, jako je tomu u nás. Hned po narození to byl jeden rok a od nejbližšího data podle časové osy dva roky atd. Žena, která se narodila před čínským Novým rokem bude o rok starší než žena, která se narodila až po čínském Novém roce.

Jak vypočítat svůj lunární věk?

Výpočet lunárního věku je založený na pohybem měsíce a pohybuje se mezi 21. lednem a 20. únorem. Když jste se například narodila v lednu 1989, máte hned po narození už jeden čínský rok. Protože se 6. února 1989 slaví příchod Nového roku, byly by vám tím pádem v Číně hned dva roky. Když by se ale třeba vaše kamarádka narodila 8. února, čekala by na svůj druhý rok až do 26. února 1990.

Výpočet ale může být i jednodušší. Svůj lunární věk zjistíte tak, že si zkontrolujete, kolik let jste prožila. Narodila jste se třeba v srpnu 1980 a první čínský rok jste překročila 5. února 1981. Máte jeden rok. Počítejte dál, až se dostanete do měsíce početí vašeho dítěte. K výsledku připočtěte jedničku.

Když máte svůj lunární věk, potřebujete už jen měsíc početí. V tabulce, kterou si můžete stáhnout, si najděte, kde se nachází průsečík vašeho lunární věku a měsíce početí. Objeví se pohlaví miminka, které čekáte.

Bude to holčička nebo kluk? Je možné ovlivnit pohlaví dítěte?

Je tato metoda přesná?

Konkrétní údaje se dost liší a liší se i názory na přesnost. Někde se uvádí 50% úspěšnost, což vám asi příliš nepomůže, protože padesát na padesát je to i bez lunárního kalendáře. Většinou je na tom ale trošku lépe. Obecně se udává mezi 70-80 %. Pokud už máte děti, můžete si spolehlivost ověřit na nich. Samozřejmě stoprocentně si pohlaví potvrdíte ve chvíli, kdy své miminko udržíte v náručí, ale pokud vás takové odhady baví a neberete to až příliš vážně, proč si to pro legraci nevyzkoušet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak určit pohlaví dítěte podle čínského lunárního kalendáře