Menu
JenProTěhotné.cz
Plánování rodičovství

Jak počít chlapečka. Babské rady, které mohou ovlivnit pohlaví dítěte

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 12. 2019

Máte už doma holčičku a toužíte po klukovi? Nebo bylo vždy vaším snem mít syna a děti ještě nemáte? Ať toužíte po mužském pohlaví z jakéhokoliv důvodu, existují různé metody, o kterých se říká, že mohou zvýšit šance na jeho početí.

Teorie, které se zabývají ovlivněním pohlaví při početí, existují roky a roky. Rozhodně nejsou zárukou úspěchu, a ne vždy je podporují lékaři. Ale pokud máte zájem, můžete to zkusit. Na výsledek se ale příliš neupínejte. Pořád zbývá 50 %, že se vám narodí holčička.

Pár základních informací

Mužské reprodukční buňky neboli spermie obsahují jeden ze dvou chromozomů souvisejících s pohlavím dítěte. Pro dívku je to X a pro chlapce Y. Proto spermie, která oplodní vajíčko, také ovlivňuje pohlaví dítěte. Autor knihy How to Choose the Sex of Your Baby (Jak si vybrat pohlaví vašeho dítěte) doktor Shettles zjistil na základě svého výzkumu, že mužské spermie jsou slabší, menší a rychlejší než spermie nesoucí ženský chromozom.  Zároveň zjistil, že jsou odolnější a dokážou přežít delší dobu uvnitř ženského těla.

Co tedy můžete udělat proto, abyste zajistili, že se k vajíčku dostane sperma nesoucí chromozom Y?

Kluk nebo holka? Proč nám tolik záleží na pohlaví dítěte?

1. Nejlepší sexuální pozice

Podle Shettlesovi metody byste měli mít sex v pozicích, které umožňují hluboké proniknutí. Čím méně mužská spermie musí cestovat, tím snadněji se prý dostane k vajíčku. Možná to nezní příliš romanticky, ale čím blíže děložnímu čípku proběhne ejakulace, tím lépe pro vás, když toužíte po chlapci.

2. Co jíst, když chcete chlapce?

Začněte jíst banány. Strava s vysokým obsahem draslíku a sodíku prospívá početí chlapců. Při jejich konzumaci ale buďte opatrní. Banány obsahují hodně uhlohydrát (zvyšují hladinu cukru v krvi). Pokud trpíte cukrovkou nebo tolik tohoto ovoce jíst nechcete, můžete to zkusit i trošku jinak. Zvažte zásobení elektrolyty nebo si přidávejte do jídla himalájskou sůl. Elektrolyty nevybírejte ty nejlevnější ze supermarketu, které bývají výrazně přeslazené. Volte nápoje s nízkým obsahem cukru.

Jak určit pohlaví dítěte. Přehled lékařských vyšetření a jejich přesnosti

3. Načasování cyklu

Protože klučicí spermie jsou rychlejší, je nejlepší mít pohlavní styk co nejblíže ovulaci. Když máte styk několik dní před ovulací, mohou méně odolné spermie s chromozomem Y odumřít dřív, než se objeví vajíčko. Pokud nevíte, kdy ovulujete, začněte si mapovat svůj měsíční cyklus. Existují také různé testovací soupravy na kontrolu ovulace.

4. Spermie a spodní prádlo partnera

Možná už jste něco slyšeli o tom, že spodní prádlo, které muž nosí, může ovlivnit produkci spermií. To je něco, s čím si asi nebudete chtít pohrávat, zvlášť v situaci, kdy už třeba nějaké problémy s plodností existují.

Těsnější spodní prádlo způsobuje, že se šourek více zahřívá. Vyšší teplota spermiím škodí. Proto přemluvte vašeho muže, ať dává přednost raději boxerkám nebo trenýrkám.

5. Klíčem je ženský orgasmus

Velmi populární je argument, že ženský orgasmus hraje důležitou roli, pokud chcete počít chlapce. Některé zdroje tvrdí, že během ženského orgasmu se do vagíny uvolňuje alkalická sekrece. Ta dává mužským spermiím zvýšenou šanci na přežití. Máte tedy o důvod víc, proč při sexu toužit po dosažení orgasmu ještě předtím, než dojde k ejakulaci partnera.

Jak určit pohlaví dítěte podle čínského lunárního kalendáře

Početí chlapečka máte možnost ovlivnit pokud:

  • Ve vaší stravě jsou potraviny s vysokým obsahem draslíku a sodíku.
  • Máte pohlavní styk během ovulace, protože mužské spermie jsou rychlejší než ženské.
  • Vás partner nenosí těsné spodní prádlo.
  • Dosahujete orgasmu dříve, než partner ejakuluje.
  • Ejakulát vašeho partnera obsahuje vysoký počet spermií.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak počít chlapečka. Babské rady, které mohou ovlivnit pohlaví dítěte