Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Nevěra v těhotenství je velká podpásovka. Jak se s tím vyrovnat a jak jí předcházet?

Redakce

Redakce

19. 1. 2018

Je normální, když během těhotenství ztrácejí některé ženy chuť na sex nebo jim styk nedoporučí lékař. Od nastávajícího tatínka se tak nějak automaticky očekává, že bude tolerantní a nebude partnerku do ničeho tlačit. Bohužel však ne zdaleka všichni muži dokáží odolat své touze či pocitu méněcennosti. Nevěra v těhotenství tedy bohužel není ničím zcela výjimečným.

Nevěra muže v těhotenství

S nevěrou muže v těhotenství nebo krátce po narození dítěte se psychologové setkávají až relativně často. Zatímco se o nevěře během těhotenství téměř nemluví, mnoho žen musí řešit složitou životní situaci. Tedy pokud na nevěru partnera přijdou. Na jednu stranu očekávají příchod malého miminka, pro které chtějí vytvořit dobré rodinné zázemí včetně milujícího tatínka. Také jsou mnohdy na partnerovy finančně závislé. Na druhou stranu mají sto chutí partnera opustit. Nevěra v tomto období je tak obzvláště zraňující.

Jak mi to mohl udělat?

Pro velkou většinu žen představuje nevěra v těhotenství jednu z nejhorších křivd, které mohou ve svém životě prožít. Nedokáží pochopit, jak jim mohl něco takového udělat, když byly v porodnici nebo když se staraly o novorozence. Na ženu navíc působí hormonální nerovnováha. Vše tak prožívá ještě intenzivněji.

Proč se to stává tak často?

Během těhotenství mohou mít některé ženy problémy (např. krvácení či infekci), při kterých jim lékař doporučí sexuální abstinenci. Samozřejmě v zájmu nenarozeného miminka. Pokud má žena chuť na sex, je samozřejmě možné partnera uspokojit i jinak, než jen při souloži… Bohužel však ženy mnohdy nemají náladu na žádný způsob vzájemné intimity, což je pochopitelné. Z počátku těhotenství jim bývá nevolno, později si připadají nepřitažlivé a tlusté.

Čtěte také: Hormony v těhotenství. Proč přibíráme na váze a trpíme na změny nálad?

Muž se ocitá na druhé koleji

Také po porodu se muži často cítí odstrčeni. Žena se zotavuje po porodu a stará se o novorozence. Muži mají pocit, že se vše se točí jen kolem miminka. Veškerá láska je dávána jenom dítěti a na muže již ženě nezbývá čas. Muži mají pocit, že žena se jim nevěnuje tak, jak by si představovali. Už spolu nemohou dělat to, co dříve nebo už ne aspoň tak často. Muž pak citové záležitosti jako pochopení, obdiv či podporu, kterých se mu doma nedostává, vědomě či nevědomě hledá někde jinde.

Spadla klec…

Dalším častým důvodem nevěry v těhotenství či krátce po porodu bývá pocit některých mužů, že po narození dítěte jejich starý život končí. Teď už je čekají jen starosti a povinnosti. Mají pocit, že jsou chyceni do pasti. To je jim nepříjemné a přejí si dokázat, že to tak není.

Žena nemá chuť na sex

Některé ženy se při těhotenství či po porodu změní. Někdy už nemají takovou chuť na sex, případně žádnou. Mnohdy žena nevypadá po porodu dítěte příliš atraktivně, je unavená, neupravená a nedaří se jí vrátit zpátky na původní váhu. Muž to obvykle nějakou dobu vydrží, ale po čase začne naléhat, příp. se jí zcela vyhýbat.

Sex v těhotenství. Kdy je to bezpečné a na co si dát pozor?

Jak to řešit?

Předně je potřeba si uvědomit, že příchod miminka představuje obrovskou změnu. Pro vás pro oba. Přečtěte si knihy o těchto změnách, abyste věděli, co můžete očekávat a jaké problémy budete muset řešit. Na všechny problémy se pokud možno co nejlépe připravte. Je nesmírně důležité, abyste spolu komunikovali. Bez výčitek a pocitů ukřivděnosti.

Najděte si čas jen sami na sebe

Vždy si najděte čas jen sami na sebe, kdy budete moci všechno společně a v klidu probrat, přitulit se a dát si najevo lásku. Kdy se budete moci jeden druhému svěřit, jak vše vnímáte a jak si to představujete do budoucna. Pokud máte ve svém okolí někoho blízkého, kdo už má vaše problémy za sebou, požádejte ho o radu.

Nevěra v těhotenství – co dál?

Pokud cítíte, že něco podobného ve vašem vztahu hrozí či už dokonce k nevěře došlo, nemusí to ještě znamenat konec vašeho vztahu. Je důležité, abyste to co nejdřív začali společně řešit. V ideálním případě kontaktujte odborníka na partnerské vztahy. Pokud jste těhotná a na nevěru partnera přijdete, pokuste se co nejvíce uklidňovat a myslet na nenarozené dítě. Stres může vaše těhotenství ohrozit. Klidně můžete vyhledat svého lékaře, který vám předepíše něco na uklidnění, co bude bezpečné. Vyhledejte klidné útočiště, kde se vyhnete hádkám s partnerem. Nyní je to nejdůležitější, aby nebylo ohroženo miminko.

Jak nevěře v těhotenství předcházet?

Nikdy nezapomínejte na svého muže, snažte si najít čas jen pro sebe. Pokuste se spolu hovořit také jako dřív, ne pouze o miminku či těhotenství, ale také o jeho práci či koníčkách. Aby se cítil důležitý a milovaný. Ačkoli nemáte na sex příliš chuť, pokuste se co nejčastěji vyjít partnerovi vstříc, alespoň nějakým jiným způsobem, nemusí dojít přímo k pohlavnímu styku. Uvidíte, že časem se vaše chuť na sex vrátí. Je potřeba toto období společně překonat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevěra v těhotenství je velká podpásovka. Jak se s tím vyrovnat a jak jí předcházet?