Menu
JenProTěhotné.cz
Plánování rodičovství

Jak často mít styk pro otěhotnění a co když je sexu příliš mnoho?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

21. 2. 2020

Aktuální statistiky hovoří o tom, že problémy s početím má až šestina párů. Příčiny existují různé, někdy jsou problémy banální, jindy velmi závažné. Jedním z problémů, který se ale dá řešit, je přílišné časování sexu. Je naprosto zbytečné, snažit se plánovat milování na minutu přesně a stresovat se tím. To vám může uškodit mnohem víc, než když máte sex velmi často a bez plánování.

Podle vědců mají dokonce ženy, které dosáhnou orgasmu až o 15 % větší šanci na otěhotnění. Je mýtus myslet, že máte mít méně sexu, než toužíte. Všechny důkazy vedou k tomu, že čím více ho máte, tím lepší jsou vaše šance, i když je to třeba víckrát denně. I když je pravda, že hustota spermií v každém ejakulátu s častými orgasmy klesá, vše, na čem opravdu záleží, je to, že se ve vejcovodem ženy během ovulace nějaké spermie nachází.

Proč orgasmus ovlivňuje početí?

Hormon oxytocin se uvolňuje při orgasmu ve chvíli, kdy žena dosáhne klimaxu. Hormon pak stimuluje děložní svaly, které za pomoci kontrakcí v podstatě nasají sperma a směřují jej k vajíčku. Tím se zvyšují šance na početí. Na tuto skutečnost upozornila studie irských vědců.

Poměrně dlouhou dobu se přitom vědci domnívali, že orgasmus u žen žádnou roli v oblasti početí nehraje. Podle studie z University of Florida dosáhne během sexu orgasmu 91 % můžu a pouze 39 % ženy. Pokud se ale partneři budou snažit, je prokázáno, že se jen 10 % žen postupně dosáhnout orgasmu nenaučí.

Přejete si holčičku nebo chlapečka? Dá se při početí ovlivnit pohlaví?

Je špatné milovat se hodně často?

Pokud to vyhovuje vám i partnerovi, tak určitě není. Jste-li oba zdraví, častá frekvence pohlavního styku vás od vysněného dítěte neoddálí. Naopak. Když se snažíte sex časovat jen na určité dny, je pravděpodobnost neúspěchu mnohem větší. Nejen, že se nemusíte „trefit“, ale stres spojený s takovým plánováním ovlivní mnohem víc vaši plodnost, než si myslíte.

Proto se raději vykašlete na všechny časy a kalendáře a milujte se kdykoliv máte chuť. U oplodnění vajíčka hraje mnohem větší roli kvalita a aktivita spermií a pokud muž takové vlastní, stačí jich k oplodnění jen malé množství. A některé studie dokonce tvrdí, čím častější sex, tím lepší kvalita.

To samozřejmě neznamená, že musíte mít sex každý den, když chcete otěhotnět. Naprosto v pořádku je i dvakrát až třikrát týdně. Nenechte se pohltit svými obavami a užívejte si všechny intimní chvilky s partnerem

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak často mít styk pro otěhotnění a co když je sexu příliš mnoho?