Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

Vybíráte kočárek? Je lepší tříkolový nebo čtyřkolový?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 8. 2019

Koupě kočárku někdy může zabrat hodně času, proto jeho výběr nenechávejte až na poslední chvíli. Nakonec byste možná koupili nějaký narychlo, a pak toho hodně dlouho litovali nebo se ho rychle zbavovali a pořizovali jiný. Zvážit musíte mnoho faktorů a dnes se zaměříme na počet koleček.

Kočárek nekupujte jen na pár dní, ale určitě na měsíce a možná ještě déle. Pokud plánujete více dětí, je docela pravděpodobné, že si ho chcete schovat i na další dítě. Zvažte tedy své preference, projděte pár diskuzí i článků a určitě vyberete. Otázkou ale zůstává, máte koupit kočárek se čtyřmi kolečky nebo raději se třemi? Co je lepší?

Čtyřkolové kočárky a jejich výhody

Čtyřkolové kočárky převládají v terénu i v prodejnách. Mnoho maminek je vnímá i jako hezčí, a tak nějak víc vhodné pro miminka. Jejich kvalita se odvíjí od značky, ceny a provedení. Nafukovací a robustnější kola lépe jezdí a zvládnou i větší terén než malá nebo plastová. Mívají také lepší stabilitu než některé tříkolové.

Jak určit pohlaví dítěte podle čínského lunárního kalendáře

Proč koupit tříkolový kočárek?

Pokud zvolíte tříkolový kočárek, kde dítě sedí ve sportovní verzi otočené čelem k vám, berte v úvahu fakt, že je o něco méně stabilní a není příliš vhodný do většího terénu.

Když ale pořídíte tříkolku s velkými koly, zjistíte, že díky nim i své konstrukci má kočárek skvělé jízdní vlastnosti a výbornou ovladatelnost. Projedou i daleko těžším terénem oproti většině čtyřkolek. Právě tyto aspekty vedou často k tomu, že si je budoucí rodiče vyberou.

Velmi často je pořizují ti, kteří chtějí i s miminkem v kočárku sportovat (běhat, jezdit na in-line bruslích apod.). Další zajímavou variantou jsou i univerzální vozíky za kolo (i když je někteří označují stále ještě za kočárky, příliš toho s nimi společného nemají). Je to ale ideální přepravní prostředek pro dítě, když se rodiče věnují různým fyzickým aktivitám, a navíc chrání dítě svou konstrukcí. Kdyby došlo k přetočení přes střechu, má nad hlavou trubkovou konstrukci a k připoutání slouží bezpečnostní pětibodové pásy.

Pověry s kočárkem. Které další pověry a mýty o těhotenství jsou rozšířené?

Který je lepší?

Je lepší čtyřkolový kočárek nebo tříkolový? To asi nelze úplně přesně určit. Musíte zvážit, kde a jak chcete s kočárkem jezdit, jaké máte priority, co se vám líbí a samozřejmě i jaké máte finanční možnosti. Pak se vydejte někam. kde vám odborně poradí, doporučí konkrétní modely a vy si můžete vyzkoušet, jak vám různé modely kočárků sedí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybíráte kočárek? Je lepší tříkolový nebo čtyřkolový?