Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Kosmetika pro těhotné vás zbaví strií i popraskaných bradavek

Nastávající maminky to nemají jednoduché. Hormonální změny jim způsobují výkyvy nálad, nízká hladina cukru v krvi po ránu těhotenské nevolnosti, nadbytečné kilogramy zatěžují oběhový systém i klouby. A spoustu jak nastávajících, tak i novopečených maminek trápí strie a popraskané bradavky. Naštěstí existují způsoby, jak jim ulevit.

Až u 75 procent těhotných žen se v průběhu těhotenství objevují strie. Pruhovité trhliny v kůži vznikající při ztrátě pružnosti vnitřní vrstvy kůže, nebo rychlém zvětšování příslušné části těla, v tomto případě břicha. Výjimečné však nejsou ani na stehnech a prsou. Stejně jako na bocích a stehnech dospívajících dívek. Zde je zase na vině zrychlený růst v pubertě.

Myslete na prevenci

Strie se projevují nejprve jako červené, vystouplé linie. Jejich barva postupně tmavne a povrch se zplošťuje. Až nakonec zůstanou lesklé proužky dlouhé 6 – 12 milimetrů. Léčba strií není jednoduchá. je ale možné zabránit jejich vzniku, a to pravidelným užíváním speciálních kůži zvlhčujících přípravků. Velmi účinný se ukazuje například pečující olej Bi-Oil vynikající obsahem hned několika účinných přírodních olejů. Spolu s unikátním olejem PurCellin zajišťujícím vstřebávání živin a vitaminů se jedná o směsici olejů měsíčkového, levandulového, rozmarýnového a heřmánkového.

Péče o prsa

Pro nastávající a především kojící maminky je však nesmírně důležitá správná péče o prsa. Spolu se striemi se zaměřte i na bradavky, které po zahájení kojení mohou začít praskat. To nejenže dost bolí, ale v některých případech přímo znemožňuje kojení. Úlevu v tomto případě přináší třeba Balzám na bradavky od Waledy s měsíčkem lékařským, včelím voskem, lanolinem a rostlinnými oleji. To vše jsou čistě přírodní látky, které tedy je možné bez obav používat i během kojení.

Oleje na masáže prsou a hráze

Kvalitní kosmetika pro těhotné ale obsahuje také speciální gely na intimní hygienu. Stejně jako oleje na masáže prsou a hráze. Ta často po porodu bývá poškozená, nebo přímo natržená. A správnou péčí ji dostanete do stavu, v němž se nacházela před porodem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kosmetika pro těhotné vás zbaví strií i popraskaných bradavek