Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Celulitida a strie v těhotenství: Jak s nimi účinně bojovat?

Spousta z nás to zná. Do plavek daleko, ale i tak se stresujeme z nedokonalostí na našem těle, jako jsou strie a celulitida, které mohou (nejen) v těhotenství přibývat. Naštěstí není jedinou možností se s nimi smířit a naučit žít – na trhu totiž existuje mnoho pomocníků, s jejichž pomocí s těmito neduhy efektivně zatočíte!

Pomerančová kůže pod lupou

Celulitida, také laicky nazývána pomerančová kůže, je velmi častý kožní jev, kdy jsou podkožní buňky vytlačovány proti povrchu kůže. To má za následek specifické ďolíčky miniaturní až větší velikosti.

To, že celulitidou trpí jen obézní lidé či lidé s nadváhou, je mýtus, se kterým se ovšem stále můžeme setkat. Příčiny vzniku celulitidy jsou velmi často genetického původu – pokud jí trpí vaše maminka, máte velmi vysokou šanci, že tento neduh zdědíte. Dalšími důvody jsou sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, hormonální změny či organismus „zanesený“ toxiny v důsledku nezdravého životního stylu. Velmi často se s ní potýkají i těhotné ženy, které s tím dříve neměly problém. Tímto neduhem také trpí až 80% ženské populace všude na světě, rozhodně se tedy není za co stydět.

Řešením je zlepšení životosprávy včetně dostatečného pohybu a redukce smažených a tučných pokrmů, úprava hormonální hladiny či detox. Jestliže jste právě těhotná, zkuste alespoň redukovat nezdravé pokrmy a zařadit více ovoce, zeleniny a vlákniny. Pokud chceme uzdravující proces pokožky urychlit, můžeme si pomoci i účinnými krémy, peelingy či masážními oleji. Můžete si tak být jistí, že pravidelnou péčí pomocí těchto přípravků dáte výrazné celulitidě sbohem.

Strašák jménem strie

Spolu s celulitidou se jedná o nejčastější kosmetický problém. I na ten ale známe řešení. Strie jsou malé jizvičky vznikající při skokových změnách váhy, mají zpočátku růžovofialovou barvu, postupně se mění do tělové či perleťové barvy. Nikdy ale nezmizí, jen se stanou méně viditelné. Své si s nimi „užívají“ těhotné ženy, které je postupně mohou sledovat na kůži v partiích, které dostávají těhotenstvím nejvíce „zabrat“. Účinným pomocníkem jsou produkty, k dostání za velmi příznivé ceny. Jedná se především o speciální olejíčky, gely, krémy a případně séra, které k tomu velmi často krásně voní. Produkty pomůžou v případě, že se vám strie již objevily, ale je možné používat je jako prevenci, např. pokud jste na začátku těhotenství a očekáváte nárůst těhotenského bříška.

Těhotenství nemusí způsobovat trvalé poškození pokožky, z kterého budete později nespokojená. Klíčem je znát, jak o ni správně pečovat a preventivně ji ochraňovat. Na notinu.cz ví, jak na to!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Celulitida a strie v těhotenství: Jak s nimi účinně bojovat?