Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Dubová kůra v gelu v těhotenství. Zbavte se hemeroidů

Martina Mádlová

Martina Mádlová

30. 6. 2017

Dub je na první pohled strom plný energie a síly. Znali ho již naši předkové a využívali jeho blahodárné zdravotní účinky. Dobře věděli, že si to zaslouží. Nejčastěji se používá právě jeho kůra. A k čemu je dobrá dubová kůra v gelu v těhotenství? Pomáhá bojovat proti nepříjemným hemeroidům, které mohou některé maminky v tomto období potrápit.

Proč vznikají v těhotenství hemeroidy?

Hemeroidy jsou velmi nepříjemné a mohou se objevit v průběhu těhotenství nebo až po porodu. Naštěstí je léčba hemeroidů možná, zejména v samém jejich počátku. Jejich vznik v těhotenství je ovlivněn hned několika faktory. V první řadě koluje budoucím maminkám více krve v žilách, ale její tok se zároveň zpomaluje, protože děloha se zvětšuje směrem ke konečníku a utlačuje velké žíly v pánevní oblasti. Následkem tohoto působení se rozšiřují drobné žíly okolo konečníku. Kdo má ještě navíc potíže se zácpou, může si obtíže ještě zhoršovat při tlačení během vyprazdňování. A jednou z příčin je i tlačení a zvýšený tlak v oblasti konečníku během porodu.

Jak poznáte hemeroidy?

Hemeroidy jsou žilní pletence v oblasti konečníku, které při normálním stavu nepůsobí žádné potíže, ale někdy může vzniknout zánět žilního pletení v oblasti konečníků. Doprovází je svědění, pálení, možná bolestivost, krvácení po stolici nebo dokonce výhřez hemoroidálních uzlů.

Dubová kůra v gelu v těhotenství a léčba hemeroidů

Léčbu můžete urychlit větším přísunem vlákniny, jezte více ovoce, zeleniny a celozrnného pečiva, dostatečně pijte, snažte se chodit pravidelně na záchod, choďte na procházky, sportujte. Pokud je to možné, spěte na levém boku a několikrát denně zvedněte nohy nahoru. Dbejte i na dostatečnou hygienu a používejte jemný toaletní papír. Velmi efektivní jsou cviky na posílení pánevního dna.

Velmi oblíbeným prostředkem a navíc naprosto bezpečným je u maminek dubová kůra v gelu v těhotenství i po něm. Někdo nedá dopustit na koupel z dubové kůry nebo obklady. Jestliže nic nezabírá, přistupuje se k lékařskému zákroku.

Dubová kůra má skutečně mnoho pozitivních vlastností. Léčí záněty a tlumí krvácení. Působí na poranění kůže, dokáže vydezinfikovat a zastavit krvácení. Navíc má minimum nežádoucích účinků. Používat můžete dubovou mast, koupel i obklad.

Gel z dubové kůry se používá, jak už bylo zmíněno, jako mast na hemeroidy, ale má i jiné využití. Velkou výhodou je, že tento gel z dubové kůry můžete mít všude sebou a používat podle potřeby. Není tak nutné trávit čas s přípravou sedací koupele. Tento gel má ale pozitivní účinky i na pocení nohou, mykózy, drobnější popáleniny a lehčí spálení sluncem.

Dubová kůra v gelu v těhotenství s alantoinem

Dubová kůra je již tradiční součástí mastí na hemeroidy. Nejoblíbenější je právě zmíněný gel z dubové kůry, protože má mnoho pozitivních účinků. Některé gely jsou obohacené o další účinné látky, například antimikrobiální přísadu, hřebíčkovou silici či alantoin.

Hemeroidy v těhotenství nebo po porodu jsou nepříjemné, ale obvykle se jich brzy zbavíte. Zejména s účinnou mastí z dubové kůry, která dokáže hodně pomoct. Pokud by se však váš stav nelepšil nebo se naopak horšil, je načase překonat ostych a vydat se k lékaři.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dubová kůra v gelu v těhotenství. Zbavte se hemeroidů