Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

Co si zabalit do porodnice? 6 věcí, které by vás možná nenapadly

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 1. 2020

Do porodnice si s sebou určitě berete různé věci, ale některé by vás možná ani nenapadly, a přitom se docela hodí. Vezměte si s sebou kousek pohodlí svého domova, když se v nemocnici zotavujete z porodu svého dítěte. Ale co zabalit navíc? Připravili jsme pro vás seznam 6 věcí, které vám trochu napoví a pomohou se rozhodnout.

Následující pomůcky využilo mnoho maminek v porodnici, aby se jim tam lépe dařilo. Možná, že vás dosud nenapadly. Tak teď je tady máte.

1. Kojící polštář a další pomůcky

Kojící polštář usnadní krmení vašeho dítěte. Zejména v počátcích kojení se velice hodí. I když můžete použít klasický nemocniční polštář, na kterém většinou sestřičky krmení miminka ukazují, takovou podporu vám rozhodně neposkytne. Polštář na kojení navíc oceníte i sama pro sebe, až budete spát. Poskytne vám příjemnou podporu.

Hodí se vám určitě i dobrá odsávačka na mléko, gel na poporodní poranění, nafukovací kruh a fén, protože ne každá maminka snese utírání ručníkem v intimních partiích po porodu.

Těhotenský polštář. Potřebujete ho?

2. Dětské ubrousky

V porodnicích ubrousky většinou bývají, ale ne vždy jsou úplně nechemické nebo alespoň s přídomkem sensitive. Takto malým miminkům některé agresivní ubrousky vadí. Vezměte si jedny pro jistotu s sebou. Takové, které budou dostatečně jemné pro kůži vašeho dítěte a také na vaše poporodní hojení.

3. Občerstvení

Nemocnice není restaurace a nemůžete dostat jídlo na požádání. Pro maminky s rozbíhající se laktací často ani počet jídel nestačí a potřebují zakousnout i něco mezi tím. Proto si přineste ještě něco na zakousnutí navíc. Vzít si můžete i svůj čaj, nejlépe na podporu tvorby mléka apod.

4. Zábava

Ano, největší zábava pro vás jistě bude vaše dítě, ale novorozenci první dny hodně spí a mezitím nemáte co na práci. Je to proto ideální čas pro knížku, tablet nebo notebook. Máte možnost si pořádně odpočinout, protože vás nečekají mimo miminka žádné jiné povinnosti. Využijte toho. Nezapomeňte nabíječku.

Práva u porodu. Kdo může při porodu rozhodovat o vašem těle?

5. Suchý šampon

Možná jste ráda, že se vůbec dojdete opláchnout, natož abyste ve sprše trávila delší čas mytím vlasů. Suchý šampon pomůže udržet vaše vlasy v pořádku. Žádné mytí, žádný problém.

6. Pohodlné oblečení pro maminku

Doplňte nemocniční oblečení vlastním: župan, noční košilka, pantofle, pantofle do sprchy a kojící podprsenka.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Co si zabalit do porodnice? 6 věcí, které by vás možná nenapadly