Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

Čekáte dvojčata? Vybavte se vhodným kočárkem, ale také pevnými nervy!

Obdržela jste od svého lékaře zprávu, že čekáte dvojčátka? Pak věřte, že nejste jedinou nastávající maminkou dvou nezbedů. Dvojčata začínají být mnohem častějším překvapením, než tomu bylo dříve. Jistě ale tušíte, že kromě dvojité dávky štěstí na vás čekají také dvojité starosti a výdaje. Jak si přípravu a následnou péči o dvě malé děti ulehčit? Na vašem seznamu by neměl chybět praktický kočárek pro dvojčata, ale také pevné nervy.

Společné rituály

Každá zasloužilá maminka vám poví, že první rok mateřství je ten nejnáročnější. Sžíváte se s novým členem domácnosti a snažíte se najít takový režim, který bude vyhovovat celé rodině. S dvojčátky je pak tento úkol ještě o poznání složitější. Pokud se vám ale podaří denní rituály obou dětí synchronizovat, znatelně se vám uleví. U čeho je to jen trochu možné, dělejte s oběma dětmi současně. Přebalujte je ve stejný čas, koupejte je společně a také je společně ukládejte do postýlky. Šanci dejte i společnému kojení, ačkoliv to bude ze začátku vyžadovat velkou dávku trpělivosti.

Věnujte se občas každému zvlášť

Před svým narozením jsou dvojčátka doslova neoddělitelná a i po porodu je pro ně přirozené trávit většinu dnů společně. Přesto se je od sebe čas od času nebojte oddělit, jedno svěřte partnerovi a druhému se věnujte vy sama. Děti si díky tomu lépe zvyknou na občasné odluky od svého sourozence, vy s partnerem se budete moci věnovat každému dvojčátku zvlášť a vytvoříte si s ním unikátní citové pouto.

Neutrální oblečky

Při starosti o dvojčátka se každá ušetřená minuta počítá. Při pořizování oblečků proto myslete na to, že není nutné, abyste děti oblékala do stejných bodýček a dupaček. Raději se ujistěte, že oblečení máte dostatek a skladujte ho na jednom místě. Jestliže čekáte holčičku a chlapečka, mnoho starostí si ušetříte pořízením oblečků v neutrálních barvách. Díky tomu budete mít vše potřebné ihned po ruce i ve spěchu a cokoliv ze skříně vyndáte, bude sedět oběma dětem.

Kočárky pro dvojčata

Kočárek pro dvojčata

Pořizování výbavičky je kapitola sama o sobě, ale v případě přípravy na dvojčátka patří mezi nejdůležitější položku speciální kočárek. Už dopředu se smiřte s tím, že oproti klasickému kočárku bude kočárek pro dvojčata buď širší, nebo delší. Před tím, než se finálně rozhodnete pro jeho koupi, vybavte se proto metrem a zkontrolujte, jestli s kočárkem projedete vašimi vchodovými dveřmi, do výtahu nebo například do autobusu. Myslet dopředu se v této situaci skutečně vyplatí. Při výběru kočárku pro dvojčata se také zaměřte na to, zda je vybavený oddělenými sedačkami. Ty se postarají o to, aby se děti navzájem nebudily nebo nepošťuchovaly. Zvolit si můžete korbičky posazené klasicky vedle sebe, proti sobě (otočené vůči sobě o 180°, takže na sebe děti vzájemně vidí) nebo za sebou.

S výběrem toho pravého kočárku pro dvojčata vám pomůže žebříček top produktů na Heurece. Zjistěte si o jednotlivých modelech co nejvíce podrobností, přečtěte si recenze uživatelů a nakonec porovnejte ceny kočárků, které vás nejvíce zaujaly.

Recenze na kočárky

Společná postýlka

Při pořizování výbavičky pro dvojčátka je nutné některé věci sehnat ve dvou kopiích. Co se týče postýlky, pro začátek si ale vystačíte s jednou společnou. Až ve chvíli, kdy se děti začnou samy přetáčet na bříško a zase zpět, je ten pravý čas na pořízení druhé postýlky. Zabráníte tak situacím, kdy by se děti navzájem budily nebo si třeba i nechtěně ublížily.

Těhotenství si užijte

Do té doby, než svá dvojčátka poprvé uvidíte, si čekání na ně co nejvíce zpříjemněte. Nebojte se říci si o pomoc, když se budete cítit vyčerpaná, a vyčleňte si dostatek času sama na sebe. Pohodlnější spánek během těhotenství vám dopřeje kvalitní kojicí polštář, který využijete i po narození dětí. Jestliže se obáváte samotného porodu, svěřte se se svými obavami partnerovi, kamarádkám nebo své rodině a pro větší klid se zúčastněte některého z předporodních kurzů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Čekáte dvojčata? Vybavte se vhodným kočárkem, ale také pevnými nervy!