Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

10 ověřených dárků pro miminko

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 3. 2020

Stane se někdo z vašich blízkých v brzké době rodičem a vy byste mu rádi něco hezkého koupili pro miminko? Nekupujte nesmysly a zbytečnosti. Jaké dárky patří k nejlepším?

1. Houpací křesílko

Různá houpací křesílka jsou skutečně originální a praktický dárek. Dítko se tam může chvíli položit, pohoupat, uspat. Může na maminku koukat třeba v kuchyni při vaření nebo kdekoliv jinde. Bývají upraveny už pro novorozence a mají samozřejmě bezpečnostní pásy. Je to všestranný a přenosný pomocník, který bývá vybaven hrazdičkou na hraní, některé umí hrát ukolébavky nebo třeba vibrovat. Obvykle se jedná o kovový nebo plastový rám s potahem a popruhy na zajištění.

2. Chůvičky

Dětské chůvičky ocení každý rodič. Tyto pomůcky jsou stále sofistikovanější. Některé modely umí zachytit zvuky dítěte a přenést je na značnou vzdálenost. Rodiče jsou klidnější zejména tehdy, když jejich dítko spí v jiné místnosti. Pořídit můžete chůvičku s videokamerou, takže se přenáší i obraz. Další důležitou a praktickou pomůckou je monitor dechu dítěte, který spustí poplach, kdyby se s miminkem něco stalo.

3. Lůžkoviny

Miminko toho potřebuje dost i do postýlky. Měkká prostěradla, nejlépe s nepromokavou úpravou, hezké a kvalitní povlečení, peřinka, polštářek, mantinel nebo nebesa. Na výběru se domluvte s nastávající maminkou, co by se jí líbilo, ať nekoupíte něco, co pak na postýlku nikdy nedá.

Dárky pro miminko. Jak je zdvořile odmítnout?

4. Nosítko nebo šátek

Nošení dětí je velmi oblíbené a maminkám to dokáže usnadnit spoustu práce. Miminka milují pocit, že se mohou přitulit k mamince a často to bývá jediné místo, kde dokážou usnout. Vybírejte pouze kvalitní šátky a nosítka a nechte si poradit od zkušených maminek, které najdete v různých nosících skupinkách na internetu.

5. Hrací deka

Pro děti je ideální hrací deka s hračkami, které bývají pověšené na hrazdičce tak, aby na ně miminko mohlo koukat, dotýkat se jich apod. Některé podložky jsou tak propracované, že mají i pultík, který hraje, různé šustící části, do kterých může děťátko kopat, barevná zrcátka, pískací hračky a spousty dalších vymožeností. Tato hrací pomůcka podporuje zrak, pozornost a rostoucí fyzické dovednosti.

6. Souprava na koupání

Můžete také pořídit dětskou vaničku a naplnit ji všemi náležitostmi, které nastávající maminka potřebuje pro koupání miminka. Nezapomeňte na dětský nedráždivý sprchový gel, měkkou žínku, ručník s kapucí a nějakou hračku do vody. Další fajn věci jsou hřebínek, teploměr a popřípadě i kosmetika, kterou může maminka použít po koupeli. Vždy dbejte na to, aby byla kvalitní, bez různých chemických přísad a neparfemovaná.

7. První knihovna pro miminko

Police plná klasických dětských knih je dar, který určitě zvítězí u každé těhotné ženy. Čtení knih posiluje vzájemné pouto a dítě se naučí oceňovat krásu psaného slova. Moc krásné jsou různé ilustrované knížky, kde vymýšlíte příběhy nebo krátké pohádky na dobrou noc. Pokud máte rádi audio knížky, můžete pořídit třeba klasické večerníčky a vždy jednu pustit jako součást večerního rituálu.

Jste těhotná? Nenechte si utéct příspěvky zdravotních pojišťoven

8. Vybavení na ven

Pokud už jste rodičem, určitě víte, že je prakticky nemožné dostat se z domu, aniž byste nezapomněli na něco důležitého. Pomozte nastávajícím rodičům vyhnout se tomu pomocí vhodně sestavené tašky. Připravte pár plenek, nějaké ubrousky, oblečení na výměnu pro dítě, lahvičku na krmení, pokud bude maminka potřebovat, pár malých hraček, náhradní dudlík, extra tričko pro maminku, tužka, papír, náhradní sada klíčů a krabička na dobroty.

9. Spánek

Vymyslete jako dárek něco, co pomůže miminku lépe spát. Noční světýlko, měkkou přikrývku na mazlení a uklidňující hudbu vytvořenou jen pro kojence. Pokud chcete být opravdu důslední, přidejte nahrávku s bílým šumem nebo nějakou hračku, která hraje písničky, promítá světla na stěny, a navíc se s ní dá pomazlit. Dítě bude okouzleno a rodiče se lépe vyspí.

10. Večeře

Nic nepomůže novým rodičům tolik jako vědomí, že se nemusí pořád starat o domácí jídlo. Proto se domluvte s ostatními přáteli a rodinou na tom, že po narození miminka uděláte několik večeří pro novou rodinu, aby se třeba první týden nebo 14 dní nemuseli tolik starat a mohli večer rovnou odpočívat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 ověřených dárků pro miminko