Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

Zero waste nákupní tašky. Na brambory, cibuli nebo česnek

Nadměrná produkce plastového odpadu představuje jeden z hlavních problémů týkajících se životního prostředí. Řada lidí se proto snaží používání plastů omezit, a to například tím, že místo igelitek používá ekologické tašky a sáčky z přírodních materiálů. Jaké jsou další důvody, proč dát přednost tzv. zero waste sáčkům, pytlíkům a nákupním taškám?

Proč používat zero waste sáčky, pytlíky a tašky?

Ekologické nákupní tašky a sáčky mohou být vyrobeny například z juty, lnu nebo organické bavlny. Společné mají především to, že je lze používat opakovaně. Zero waste sáčky a pytlíky jsou dostatečně odolné na to, abyste v nich mohli nosit i těžké nákupy, navíc je v případě potřeby bez problému vyperete s ostatním prádlem. K dostání jsou jak nákupní tašky větších rozměrů, tak menší sáčky, které využijete například při nákupu ovoce a zeleniny.

Na výrobu bavlněných, jutových a lněných zero waste pytlíků a tašek různých rozměrů se již přes deset let specializuje značka Saketos. Sháníte eco-friendly tašku na větší nákupy, sáček na zeleninu či například univerzální zero waste pytlík, ve kterém uskladníte trvanlivé potraviny, jako jsou brambory, cibule nebo česnek? Žádný problém. Pokud se vám navíc vzhledově univerzální zero waste pytlíky nebudou líbit, snadno si navrhnete vlastní design.

Zero waste tašky na nákupy i skladování (nejen) potravin

Díky tomu, že jsou bavlněné, jutové a lněné zero waste pytlíky a tašky vysoce odolné, je lze používat různými způsoby. Využijete je nejen na nákupech nebo v domácnosti, ale také v práci nebo na cestách. Kromě toho, že představují praktický a navíc ekologický obal na svačinu či trvanlivé potraviny, v nich můžete skladovat v podstatě cokoliv, nemusí se nutně jednat pouze o potraviny.

Výhodou zero waste tašek a sáčků je jejich odolnost. Na rozdíl od igelitek nebo papírových tašek vám vydrží velmi dlouhou dobu, díky čemuž pomáhají šetřit nejen životní prostředí, ale také vaše peníze.

Univerzální design i vlastní potisk

Zero waste tašky bývají dostupné především v neutrálních barvách, což každému nemusí vyhovovat. Pokud však využijete možnosti vytvořit si vlastní návrh, jednoduše jejich vzhled přizpůsobíte svému vkusu a stylu. Bavlněný, jutový či lněný zero waste pytlík tak pomocí pár kliknutí proměníte v praktický a zároveň originální módní doplněk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zero waste nákupní tašky. Na brambory, cibuli nebo česnek