Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

Zásady podzimního oblékání dětí

Velmi chladná rána, ale teplo přes poledne. Rychlé změny počasí. Deštivé a větrné dny. To všechno jsou nástrahy typické pro podzimní počasí, které mnoho rodičů odradí od pobytu s dětmi venku. Jenže není nic lehčího než děti prostě dobře obléci. Pak se i to nejhorší počasí může změnit v dokonalou příležitost ke hře a dovádění. Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel.

Vrstvěte

Starý dobrý cibulový systém je v případ děti tím nejlepším řešením. Jde o zlaté pravidlo, kdy sebe i děti oblečete raději do velkého množství tenkých vrstev než do jedné chundelaté zimní bundy. Prakticky to pak může vypadat tak, že na tělo dostane dítě tílko, na něj pak termo tričko s dlouhým rukávem, dále pokračujeme mikinou a softshellovou bundou, která neprofoukne. Pod bund lze ještě přidat hřejivou vestu. Jednotlivé kousky oblečení pro děti můžete snadno sundávat a nandávat v případě rychlých změn počasí a podle typu aktivity.

Boty jsou základ

Už naše babičky věděly, že zima stoupá zpravidla od nohou. Rozhodně tedy nešetřete na podzimních botách pro děti. Ideálně by měly být nepromokavé, hřejivé, ale taky prodyšné. Hodí se mít v záloze zateplené holínky, které můžete i neustále vozit v autě a použít jen v případě, kdy je to opravdu potřeba.

Vybalte čepice a rukavice

Tyhle drobné kousky šatníku na léto často putují kdesi do zadních částí polic či do krabic se zimním oblečením. Mnozí z nás kousky vybalují až někdy v listopadu, přitom rukavice, nákrčníky a čepice často poslouží už v září, kdy se počasí nemusí vždy držet na příjemných teplotách babího léta.

Buďte v předstihu

Nečekejte až vás zima doslova přepadne, ale buďte připraveni dopředu. Dětské oblečení na zimu si připravte raději dříve, abyste stihli dokoupit vše co chybí. Zkontrolujte velikosti a stav šatníku vašich dětí ještě předtím, než udeří ranní mrazíky, otravný vítr a dlouhé temné večery.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zásady podzimního oblékání dětí