Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

SOUTĚŽ o APO-Laktík for Baby: přátelské bakterie pro naše nejmenší

Problémy se zažíváním se po narození týkají nejednoho miminka. Jedním ze způsobů, jak můžeme dětem ulevit, je dodat jim do těla prospěšné bakterie. S tím pomohou například probiotické kapičky APO-Laktík for baby určené pro děti už od narození.

Neklid miminka, kopání nožičkama a kroucení se v postýlce obvykle znamenají potíže v bříšku. V takovém případě existuje několik možností, jak děťátku pomoci. Základem je masáž bříška pro uvolnění plynů ve střevech – malé děti totiž ještě neumí správně používat břišní lis a dostat vše ven pro ně proto může být obtížné.

Během kojení by navíc maminky měly dbát na správnou techniku, při které nebude děťátko s mlékem vdechovat příliš vzduchu. Zároveň je nutné po krmení počkat na odříhnutí. Pomoci může i fenyklový čaj, přikládání teplé pleny nebo polštářku na bříško a v krajních případech i zavedení rourky do konečníku.

Když bakterie pomáhají

K dobrému zažívání přispívají i příznivé bakterie známé jako probiotika. Patří mezi ně bakterie mléčného kvašení (laktobacily a bifidobakterie), kvasinky a další druhy bakteriálních organismů.  Miminku je můžeme podávat pohodlně i ve formě kapiček. „Probiotické bakterie se zpravidla usazují na střevních stěnách a působí proti množení škodlivých bakterií. Takto  vyvážená střevní mikroflóra má pak význam pro správné zažívání a také pro imunitní systém dítěte, když brání rozvoji alergií a autoimunitních onemocnění,“ vysvětluje imunoložka RNDr. Dana Nováková z FN Motol.

Přátelské bakterie miminku do těla předává matka při porodu přirozenou cestou, v případě císařského řezu je o ně dítě ochuzeno. Další probiotika dítěti dodává prostřednictvím mateřského mléka. Často však ani to nestačí a je nutné sáhnout po doplňku stravy, který prospěšné bakterie do těla miminka doplní.

Ideální možností jsou v takovém případě probiotické kapičky APO-Laktík for Baby, které můžete vyhrát v soutěži. Představují jedinečný komplex dvou probiotických kmenů a 250 miliónů probiotických bakterií v jediné denní dávce. Jedno balení obsahuje 7,5 ml kapiček (dohromady 30 denních dávek) a pipetu, kterou lze kapky pohodlně kapat miminku přímo do úst. Probiotika jsou navíc před prvním použitím uchovávána ve víčku odděleně od tekutiny, což zajišťuje jejich stabilitu a vysokou ochranu. Doporučenou denní dávku představuje pět kapek.

Více na www.pripravky-apotex.cz.

Kolik procent střevní mikroflóry tvoří probiotické bakterie?

  1. Pouze jedno procento
  2. 2 až 3 %
  3. 5 až 7 %

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 30. září do 14:00 hodin na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu e-mailu pište Apo-Laktík for Baby. Vyhrává 15., 35. a 55. správná odpověď.  Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Informace o nakládání s Vašimi osobními údaji během soutěže naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SOUTĚŽ o APO-Laktík for Baby: přátelské bakterie pro naše nejmenší