Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Sérum na obličej: proč a jak používat?

Prostředky pro péči o pleť obličeje jsou důležité v každém věku. Pomáhají vyživovat, hydratovat a čistit pleť. Mezi nejpopulárnější prostředky péče o obličej patří pleťové sérum i když je výrazně dražší. Proč sérum vůbec používat a proč nám někdy nestačí i ten nejkvalitnější krém?

Odpověď je jednoduchá. Sérum na obličej je velmi koncentrovaný kosmetický prostředek a na rozdíl od krémů obsahuje velké množství pečujících látek. Je to skvělý pomocník v péči o pleť, protože výživné látky pronikají do pokožky a začínají okamžitě působit v hlubších její vrstvách.

Jak vybrat sérum?

Pleťové sérum má lehkou texturu, snadno se aplikuje a rychle se vstřebává. Tento typ kosmetiky si musíme vybírat obzvláště pečlivě. Na rozdíl od krému je sérum účinnější a zaměřený na odstranění konkrétního problému. Proniká do hlubších vrstev pokožky, zatimco krém působí pouze na horních vrstvách. Pokud jste se rozhodli vyzkoušet tento kosmetický prostředek, je třeba dodržovat několik pravidel.

  1. Sérum vybíráme podle typu problému, který chceme vyřešit. Pozorně čteme složení, protože aktivní komponenty, které obsahuje prostředek musí být zaměřeny na konkrétní požadavky vaší pleti.
  2. Sérum vybíráme podle věku. V každé fázi života na pokožku klademe odlišné nároky. Čím je pokožka starší, tím více prospěšných látek potřebuje.
  3. Předtím, než sérum aplikovat proveďte kožní test na alergii. V případě jakýchkoliv reakci či pochybnosti se prostředek nedoporučuje aplikovat.
Jak vybrat sérum na pleť

Jaké aktivní složky musí sérum obsahovat?

Závisí to na konkrétních potřebách vaší pleti. Nejpopulárnějšími a nejoblíbenějšími jsou hydratační, revitalizační, uklidňující, omlazující, protivráskové, peelingové a anti-age séra. Každý typ séra obsahuje svůj vlastní komplex aktivních složek, který se hodí pro řešení konkrétních problémů a závisí na věku pleti.

  • Věková hranice 20 až 30: ceramidy, niacinamid, vitamín C.
  • Věková hranice 30 až 40: retinol, kyselina hyaluronová, AHA-kyselina (Alfa Hydroxy kyselina).
  • Věková hranice 40 až 50: retinol, různé antioxidanty (měděné peptidy, kyselina ferulová, růstové faktory (EGF) atd.

Jak aplikovat?

Pro dosažení maximálního efektu a poskytovaní pleti veškerých výživných látek, které obsahuje sérum, aplikujte ho pod váš denní krém ráno, a večer sérum naneste pod noční krém pouze na očištěnou pleť. V tomto případě se aktivní látky ve všech použitých přípravcích budou kombinovat a vzájemně doplňovat. Je lepší používat denní, noční krém a sérum ze stejné kosmetické řady a stejné značky pro dosažení maximálního efektu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Sérum na obličej: proč a jak používat?