Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Proč je důležité mít doma čistý vzduch a jak toho dosáhnout?

Čistý vzduch je velmi důležitý pro naše zdraví. A zdraví celé naší rodiny. Jestli vám na tom záleží, měly byste si to uvědomit a přizpůsobit tomu svůj domov. Poradíme vám, jak můžete u sebe doma udržet dokonale čistý vzduch a zapomenout na smog a znečištění velkého města. Přinášíme vám hned několik tipů a některé z nich jsou velmi levné.

Poskytněte své rodině zdravé prostředí

Čistý vzduch přímo ovlivňuje kvalitu vašeho života i zdraví. Domácnost musí mít správnou vlhkost, vysoké množství kyslíku, přiměřené množství oxidu uhličitého a minimální množství částic, alergenů a bakterií. Máte-li doma malého alergika nebo astmatika, investice do prostředků pro čištění vzduchu by měla být samozřejmostí. Nic nevyváží zdraví vaší rodiny, a to hlavně zdraví vašich dětí. Zjistěte, jak to můžete udělat bez ohledu na velikost vašeho domova.

3 tipy, jak zajistit doma čistý vzduch

Existuje hned několik způsobů, jak můžete dosáhnout dokonale čistého ovzduší v interiéru vašeho domova. Čističky vzduchu jsou zaručeně první možností, které vás napadnou v tomto případě. Existuje ale více metod, které můžete doma vyzkoušet. Za některé z nich nezaplatíte ani korunu a přitom povedou k velkému rozdílu ve vašem domově. Ideální bude, když všechny zkombinujete dohromady. Jedná se o:

  • pravidelné větrání,
  • živé pokojové rostliny,
  • pravidelný úklid (utírání prachu, vysávání a vytírání).

Živé rostliny jsou nedílnou součástí domova

Jednoduše si do každé místnosti doma kupte alespoň jednu rostlinu. Na trhu najdete nespočet druhů rostlin, které spolehlivě filtrují vzduch a odstraňují z něj toxiny. Navíc jde o velmi levný a krásný prvek do interiéru. Rostliny s velkými, zelenými listy jsou pro tyto účely nejlepší. Na internetu najdete celé seznamy rostlin, které efektivně filtrují toxiny, včetně těžkých kovů. Neváhejte a pořiďte si novou rostlinu pro čistější ovzduší.

Prostředek pro čistý vzduch

Velmi důležitá je správná vlhkost vzduchu v domácnosti, která by měla být mezi 40 až 55 procenty během léta a mezi 45 až 60 procenty během zimy. Zvlhčovače vzduchu i další produkty najdete v e-shopu Okay.cz. To je další z produktů, který můžete pořídit do domácnosti, a pomůže vám s ideálním prostředím pro zdravou rodinu. Na druhou stranu si můžete pořídit také odvlhčovač, který vás zbaví přebytečné vlhkosti. Ta může vést k tvorbě plísní, takže se vám rozhodně vyplatí.

Hlavní výhody kvalitní čističky

Kvalitní čistička dokáže z každé místnosti odstranit až 99,95 procent alergenů, toxinů a nečistot. Díky tomu zanechá pokoje čisté a vy budete dýchat vzduch bez smogu a alergenů. Pravidelně byste ji měli používat hlavně na jaře, kdy je v ovzduší hodně alergenů. Ty mohou trápit i jedince, kteří jinak alergií netrpí. Navíc ji můžete nechat zapnutou i během noci, protože většina modelů je dnes již velmi tichá a nebude vás rušit. Běžet by měla v jednom pokoji asi 2 hodiny denně na plný výkon.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč je důležité mít doma čistý vzduch a jak toho dosáhnout?