Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Pomocníci, kteří vám usnadní úklid

Pokud jste těhotná nebo už nějaké to dítko máte, víte dobře, že péče o domácnost bývá dost náročná a komplikovaná. Jak si jí zjednodušit? Obraťte se na chytré pomocníky, kteří vám práci zjednoduší nebo rovnou udělají za vás!

Vytírání a vysávání už odbylo

Pro budoucí maminky je to zvláště nepříjemná činnost, obvykle v předklonu, navíc poměrně náročná. Vytahovat těžký vysavač nebo kýbl s vodou může být dokonce nebezpečné, zvláště v posledních měsících těhotenství.

Práce se ale můžete zbavit na dobro. Robotické vysavače a mopy, vytřou a vysají za vás kdykoliv jim řeknete, nebo dokonce úplně automaticky. Disponují prostorovými senzory, které si umí zmapovat místnost, a pak jí vysát a vytřít. Existují dokonce robotické vysavače i s mopem, takže nemusíte kupovat dva přístroje zvlášť.

Praní a žehlení nemusí být nekonečné

Praní i žehlení jsou repetitivní činnosti, které nemá ráda snad žádná z nás. Pokud navíc máte malé dítě, je péče o něj náročná a žehlit stíháte jen tak tak. Nejlepší pomocníci v tomto ohledu je jednoznačně pračka se sušičkou nebo samostatná sušička. Mnohé mají speciální program pro snadné žehlení a některé odolnější kousky nebudete muset žehlit vůbec.

Pokud se přeci jen na žehličku chcete spolehnout, například pokud máte doma kojence, doporučujeme zakoupit takovou, která má funkci samočištění, takže nemusíte věnovat čas ještě pucováním žehličky. Žehlení urychlí také kvalitní žehlicí prkno se speciálním odolným potahem, který odolá vysokému žáru a zároveň zajišťuje hladký skluz žehličky.

Konec mytí oken

Mytí oken se děsí zvláště maminky s malými dětmi, které vesele pobíhají a vykukují z otevřeného okna. Práci můžete urychlit pomocí speciálních manuálních čističů. Ty obsahují nádobu s vodou a saponátem. Během jednoho tahu je okno čisté a vysušené.

Pokud bydlíte v domě a máte velká okna a další větší skleněné plochy například v koupelně, můžete si pořídit i robotický čistič oken, který okna a skla kompletně umyje za vás.

Parní čistič místo drátěnky

Parní čistič ušetří minuty drhnutí drátěnkou či kartáči. Funguje na bázi generování horké páry, která je zamířena přímo na nečistoty. Horká pára a tlak odstraní i odolné znečištění a nepotřebujete k tomu ani litry saponátu. K dispozici je navíc nespočet nástavců, takže parní čistič využijete třeba i na ta okna a čistit s ním dále můžete veškeré spáry, obklady, dlažbu, skleněné plochy, kachličky nebo i zahradní nábytek. Pro rodiny s dětmi je parní čistič navíc ideální, protože odstraňuje až 99,9 % bakterií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pomocníci, kteří vám usnadní úklid