Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Otěhotněla jste před svatbou? 5 tipů, jak nepropadnout panice

Zjistila jste, že jste těhotná, a přitom máte před svatbou? Nepanikařte, plánování svatby se dá zvládnout i s potomkem pod srdcem. Zde je pět tipů, jak si zachovat zdravý rozum.

1.    Vytvořte si plán B

Při plánování svatby je nutné se smířit s tím, že ne všechno dopadne přesně podle rozvrhu. V žádném případě se nevyplácí trvat na všech detailech a své psychice hodně pomůžete, nebudete-li lpět na maličkostech. Důležité je si svůj den užít se vší parádou a tomu dopomůžete, když se prostě uvolníte. Klidnější spánek vám zaručí příprava plánu B, a to pro případy, že se oddávající zdrží na cestě nebo vám nedej bože vypadne svatební fotograf.

2.    Zůstaňte organizovaná, jak to jen jde

Těhotenství s sebou samozřejmě přináší určité povinnosti. Kromě pravidelných kontrol u lékaře a nákupu všeho možného pro budoucí maminku i miminko počítejte i s nutností odpočinku Proto si vytvořte podrobný rozvrh, který bude zahrnovat svatební i těhotenské úkoly a rozhodně se nebojte je rozhodit mezi budoucího tatínka, svědka/svědkyni, rodiče a družičky.

3.    Pečujte o sebe dvakrát více

Co je v průběhu těhotenství nejdůležitější? Zaměřit se na péči o sebe a svou budoucí ratolest. Váš organismus za devět měsíců stihne vyrobit nového člověka a to si říká o pořádnou dávku rozmazlování těla i mysli. Nezapomeňte ani na svého budoucího manžela, který je před svatbou a před porodem také pod tlakem. Uvařte si něco dobrého, namočte se do voňavé bublinkové koupele nebo se navzájem namasírujte.

4.    Nechte si upravit svatební šaty

Rezervované šaty z půjčovny jednoduše vyměníte za těhotenskou verzi. Pokud jste si ale nechala šaty šít, může nastat problém. V každém případě kontaktujte svého krejčího nechte si poradit, jak šaty upravit – přinejhorším začněte s novým modelem. Nejbezpečnějším řešením je ušít šaty o něco větší a těsně před svatbou nesedící partie zabrat.

5.    Přizpůsobte jídelní i nápojový lístek

Důležité je také přehodnotit jídelníček a hlavně podávané nápoje. Jestliže budete mít na svatbě barmana, požádejte ho o přípravu pár nealkoholických chutných koktejlů, abyste nezůstala „škodná“. S dodavatelem jídla zase proberte menu a vytvořte pregnancy-friendly verzi – to znamená bez syrového masa, mořských plodů apod.

Rada na závěr: Ničeho se nebojte, nějak to dopadne. Chce to klid a nohy v teple. 🙂

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Otěhotněla jste před svatbou? 5 tipů, jak nepropadnout panice