Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Organizace a ukládání kosmetiky

I když nemáme příliš mnoho kosmetických výrobků, stejně jsou často uloženy do kosmetické taštičky ve značném nepořádku. Výsledkem je, že trávíme spoustu času hledáním potřebných prostředků a štětců. Aby byl proces líčení snadnější a rychlejší, mělo by vše mít své místo.

Základní pravidla uspořádání a skladování kosmetiky

Na tom jak pečlivě manipulujete s kosmetikou zcela závisí její stav. Pokud nejste zvyklí skládat všechno pečlivě a necháváte prostředky na náhodných místech, která nejsou absolutně určena k ukládání kosmetiky, existuje šance, že ztratí své vlastnosti a nevydrží tak dlouho, jak slibuje datum spotřeby.

Kosmetika by se měla skladovat ve tmavém místě (alespoň přímé sluneční záření a umělé světlo vyzařované svítidly by na ni nemělo dopadat) a v suchu. Je důležité zajistit, aby nebyla vystavena teplotním změnám. Vše si můžete dát do pohodlné kosmetické taštičky a uložit ji do zásuvky toaletního stolku.

Ne každý však dokáže udržet pořádek. Zvlášť pokud máte celou kolekci kosmetických prostředků. Proto má smysl si pořídit polici, krabici nebo speciální organizér, kde budou všechny prostředky uspořádány podle určitého principu.

Kam ukládat kosmetiku, pokud nemáte toaletní stolek?

Skoro všichni sní o tom, aby měli svůj stolek s velkým zrcadlem, zásuvkami a dalšími malými pohodlnými drobnostmi. Ne každý si však může toaletní stolek ve svém interiéru dovolit.

Do kosmetické taštičky se vejde skromná zásoba kosmetiky, ale není to univerzální řešení. Pro ty, kteří mají pečující krémy s nejrůznějšími účinky, širokou kolekci palet, rtěnky a tužky různých odstínů, nebude tato možnost fungovat.

Pro prostředky různých velikostí a tvarů si můžete vybrat průhledné plastové krabice s policemi a přihrádkami. Pokud máte k dispozici prazdnou polici nebo zásuvku, můžete do nich vložit malé krabičky, ve kterých bude pohodlné chranit kosmetiku roztříděnou podle typu.

Jak prodloužit trvanlivost kosmetiky?

  • Nevyhazujte papír ani plastové podložky, které jsou pod víčkem kolem obvodu hrdla, protože zabraňují pronikání vzduchu a vlhkosti. Díky nim zůstane kosmetika použitelná déle.
  • Nanášejte krémové výrobky pomocí speciálních kosmetických špachtlí, aby veškeré bakterie a zbytky kožního mazu nezůstaly uvnitř lahvičky.
  • Vybírejte chladná místa pro uložení kosmetiky. A ty prostředky, které mohou být podle pravidel uloženy v lednici nechávejte tam.
Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Organizace a ukládání kosmetiky