Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

LANO KIDS – vyberte si postel pro vaše dítě

Při výběru dětského nábytku, zejména dětských lůžek, byste se měli nejprve řídit funkčností a bezpečností a teprve potom zajímavým designem přizpůsobeným věku dítěte. Postel do dětského pokoje může kombinovat několik různých funkcí v závislosti na věku, pohlaví a zájmech našich potomků. Podívejte se, jaké funkce postele pro děti různého věku by měly mít.

Postele pro děti

V kamenných i internetových obchodech najdete opravdu velký výběr různých modelů postelí pro menší i větší děti. Pokoušejí se zaujmout barvami, ozdobnými pohádkovými motivy a neobvyklými tvary. V nabídce eshopu lanonabytek.cz jsou různé dětské postele – palandy, samostatné postele i postele s přistýlkou. Typ postele, kterou si nakonec vyberete, by měl být určen řadou faktorů, včetně pohlaví a věku dítěte. Dětská lůžka by měla být především bezpečná a funkční, o čemž nelze pochybovat.

Pro malé pokoje a více dětí, kde je každý metr čtvereční vzácností, můžete využít i palandy pro tři děti. Palanda pro děti je skvělým řešením pro sourozence. Dalším řešením jsou různé typy vytahovacích lůžek. Můžete je využít pro sourozence, ale také pro jedno dítě. Pro jedno dítě má postel dvojí funkci. Může mít zásuvku, která pojme ložní prádlo, hračky nebo deskové hry. Postele s přistýlkou se pak hodí v případě, že u dítěte často přespávají kamarádi.

Nejuniverzálnějším řešením bude vybrat postel o rozměrech 80×200 nebo 90×200. Takovou větší postel mohou využívat jak předškoláci, tak školáci i teenageři. Nákup lůžka standardní velikosti je funkční a ekonomické řešení. Není potřeba pak kupovat novou postel pokaždé, když dítě povyroste.

Pozor na kvalitu materiálu

Materiál, ze kterého je postel vyrobena, je velmi důležitý. Postel vyrobená z nekvalitních materiálů vám bude sloužit nejen na krátkou dobu, ale může také představovat nebezpečí během provozu. Lůžka pro dívky nebo chlapce by měla být především pevná a bezpečná.

Nejpevnější a nejbezpečnější postele jsou vyrobeny ze dřeva. Jedná se o postele pro děti vyrobené z masivního dřeva, například borovice či buku. Alternativou jsou postele z MDF desky, které lze opatřit jakýmkoliv barevným povrchem. Pokud výrobce sáhne po skutečně kvalitním materiálu, postel vydrží po mnoho let.

Nábytek pro děti, včetně postele, by neměl obsahovat ostré prvky, které by mohly dítě zranit. Dětský nábytek by měl mít také stabilní strukturu, neměl by se otáčet a neměl by se převracet. Postel, zejména pro mladší dítě, by měla mít odpovídající osvědčení. Barvy a laky používané k malování rámu by měly být bezpečné a nesmí obsahovat škodlivé látky.

Bez kvalitní matrace se neobejdete

Ať už se rozhodujete o palandě či klasické posteli pro děti, bude nutné zvolit tu správnou matraci, kterou je třeba zakoupit zvlášť. Samozřejmě si můžete také koupit postel s matrací, ale nejlepší je koupit oba prvky ložnice zvlášť. Mezi mnoha různými modely si zaslouží vaši pozornost kvalitní latexové a vysoce elastické pěnové matrace. Jedná se o antialergické matrace, které se vyznačují pružností a odolností.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

LANO KIDS – vyberte si postel pro vaše dítě