Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

Jak lze stavebnice LEGO® využít ve vzdělávání?

Kostky LEGO® je ve vzdělávání všech věkových kategorií možné využít různými způsoby. Pečlivě navržené stavebnice obsahují další materiály, které učiteli umožňují postupovat podle učiva s pomocí stavebnic. Takové vedení výuky se líbí většině žáků, díky čemuž realizují své nápady kreativním způsobem. Jak je možné využít oblíbené kostky LEGO při vzdělávání a jaké z toho plynou výhody?

Získávání nových znalostí a dovedností

Díky sadě LEGO® Education může žák získávat znalosti a nové dovednosti v oblasti přírodních věd, techniky, technologií a matematiky. Paralelním řazením kostek se dítě učí kreativnímu myšlení, což se mu v budoucnu vyplatí při studiu humanitních a uměleckých oborů. Současný rozvoj mnoha dovedností umožňuje komplexní rozvoj dítěte. Učení prostřednictvím hry ukazuje dítěti, že získávání nových znalostí a dovedností nemusí být těžké a nezáživné.

Rychlé a příjemné učení se novým dovednostem a znalostem

Kostky LEGO do školy jsou sestaveny takovým způsobem, aby se děti naučily základy nutné ke kontinuaci dalšího vzdělávání. K těmto základům patří učení se počítat, abeceda a základy kódování s pomocí mnoha jiných edukačních hraček. Učení prostřednictvím hry je často jediný způsob, jak umožnit nauku žákům s poruchami (např. ADHD) nebo žákům, kterým získávání nových dovednosti dělá potíže při učení tradičními metodami. Zařazení kreativních metod do plánů vyučování přispívá k úspěšnému vzdělávání, o které usiluje každý učitel bez ohledu na stupeň vzdělání.

Kreativní vývoj logického myšlení

Každá sada kostek LEGO je jiná, díky čemuž se podílí na tvorbě různých schopností a dovedností. Nejlepším příkladem jsou LEGO® 40174 ŠachyTato známá a všemi oblíbená desková hra našla svou alternativu v originální sadě kostek. Na šachovnici lze hrát nejen šachy, ale také např. dámu. Figurky můžete kdykoliv schovat v šachovnici. Takové typy deskových her rozvíjejí motoriku, a to i u osob se zdravotním postižením. Výhod je ale ještě víc! Šachy a dáma jsou vynikajícím mentálním tréninkem, který umožní dětem procvičit si koncentraci a zároveň v hráči spouští klid a pozitivní emoce.

Zajímavý způsob na získávání vědomostí z oboru vědy

Vědecké předměty a základy technologií často způsobují mnoha žákům problémy. Velké množství znalostí v kombinaci s nutností logického myšlení je pro žáky často spojeno s enormním intelektuálním úsilím. Pro usnadnění tohoto úkolu a pro zavedení kreativních metod v praxi byla vytvořena série LEGO® Education SPIKETM Prime. Tato sada umožňuje dětem naučit se snadnou a zábavnou formou základy robotiky a programování, které mnoho lidí považuje za kompetence budoucnosti. Žák má možnost získat zkušenosti při tvoření projektu proměnami na konkrétní technické, vědecké a fyzické nápady.

Proč je vhodné využít kostky LEGO ve vzdělávání?

Edukačních výhod je mnoho, počínaje od vývoje manuálních schopností až po rozšiřování teoretických znalostí z mnoha oborů vědy. Proces navrhování spouští kreativitu a schopnost logického myšlení žáků a zároveň aktivuje představivost. Proces změny plánu na konkrétní technické a vědecké nápady ukazuje praktický aspekt učení. Je to velice důležité, protože díky tomu dítě získává nové dovednosti, které si snadněji zapamatuje, než jen obyčejnou teorii. Vytváří také u dětí pocit sebedůvěry a víry ve vlastní dovednosti, které jim usnadní další vzdělávání. Stavebnice učí trpělivosti a důslednosti a odměnou za to jsou konkrétní a hmatatelné efekty. Použití pečlivě vyrobených kostek LEGO lze bezpečně nazvat novou dimenzí vzdělávání!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak lze stavebnice LEGO® využít ve vzdělávání?