Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Do lázní za odpočinkem i legendami. Dobijete energii na dlouhou zimu

Je libo rašelinový, parafínový nebo bahenní zábal? Pokud si toužíte dopřát víc než jen chvilku nerušeného klidu ve vaší koupelně, zajeďte si do lázní a načerpejte energii na celou zimu.

Už dávno totiž neplatí, že se do lázeňských resortů jezdí jen v případě, pokud máte zdravotní neduhy.

Nabijte se pořádnou dávkou energie na prodlouženém víkendu v Maďarsku ve vyhlášených termálních lázních. Budapešť je protkaná 123 horkými prameny, ve kterých můžete lenošit. A co by to bylo za lázně, kdyby neměly léčivou vodu s vysokým obsahem vápníku, hořčíku a síranů.

Bojujte proti ženským potížím

Pokud vás trápí ženské potíže, jsou termály tím pravým. Lázní je po celém Maďarsku několik. Széchenyi, jak se největší termální lázně nazývají, se nacházejí v městském parku Városliget. Cesta z Brna do Budapeště vám navíc zabere jen několik hodin. Nezapomeňte si na výlet sjednat výhodné cestovní pojištění do zahraničí.

Lázně doma i pro nejmenší

Nechce se vám cestovat? Nevadí, ani doma není o kvalitní procedury nouze. Ne nadarmo se Česku přezdívá lázeňská velmoc. K nejznámějším lázeňským městům nejen v tuzemsku, ale i v Evropě patří bezesporu Karlovy Vary. Nabízejí více než 100 balíčků a nejrůznějších léčivých procedur. V případě, že vyjedete s rodinou, zabaví se i ti nejmenší. Wellness programy mají upravené i pro děti.

Za legendami i zábaly

Mezi další nejnavštěvovanější tuzemská města patří Mariánské Lázně, Luhačovice nebo Františkovy Lázně, ve kterých je dominantou také socha Františka. Jak legenda praví, každá žena, která se dotkne palce levé nohy sochy, otěhotní. Jestli chcete vsadit na serióznější metody, buďte bez obav. Vyzkoušejte slatinné koupele a zábaly, které pomáhají na neplodnost. Ať už se rozhodnete vyrazit sama, s kamarádkou nebo s rodinou, nezapomeňte si přibalit vše potřebné jako plavky či žabky do bazénu. Většinu věcí si sice můžete zapůjčit v hotelu nebo přímo v lázních. Počítejte však s extra výdaji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do lázní za odpočinkem i legendami. Dobijete energii na dlouhou zimu