Menu
JenProTěhotné.cz
Jak zvládnout těhotenství

Deset finalistek zabojuje v Brně o titul Těhotná MISS ČR 2019

Tisková zpráva

Tisková zpráva

29. 4. 2019

V neděli 5. května zabojuje v Brně deset finalistek o titul Těhotná MISS ČR 2019. Finále soutěže se uskuteční v rámci letošního ročníku Festivalu těhotenství a rodiny, během nějž odborná porota v čele s MISS České republiky 2004 Janou Doleželovou rozhodne o vítězkách. Na finalistky čeká vědomostní test z oblasti těhotenství a mateřství, rozhovor na téma „Moje těhotenství a mateřství“ a módní přehlídka v těhotenském oblečení.

Sebrat odvahu, vyplnit přihlášku, zaslat fotografii a krátkou motivační úvahu na téma „Radosti a starosti v těhotenství“. To byly tři základní podmínky pro všechny nastávající maminky, které se letos rozhodly zúčastnit soutěže Těhotná MISS ČR 2019. „Soutěž pořádáme v rámci Festivalu těhotenství a rodiny již potřetí a výběr deseti finalistek nebyl ani letos jednoduchý. Nejde při něm o míry ani váhu, tato kritéria přenecháváme běžným soutěžím krásy. Zajímáme se především o příběhy a zkušenosti budoucích maminek. Zaslané úvahy těhotných žen byly opět velice zajímavé a nepostrádají ani vtip a nadhled,“ prozrazuje ze zákulisí Majka Staňková, organizátorka a jedna z porotkyň soutěže Těhotná MISS ČR 2019.

Dny těhotenství prožívají mnohé ženy podobně. Počáteční radost z početí postupem času vystřídá únava, nevolnosti, očekávání, obavy a změna dosavadního životního stylu i priorit. Po přivedení dítěte na svět se ale většina žen shodne, že těhotenství patří mezi nejkrásnější období života. „Priority se mění a ten kolotoč, který roztočil společný romantický večer, změnil můj život. Už nemyslím na sebe a neřeším okolí. S úsměvem na rtech pozoruji své bříško a myslím na toho malého tvorečka, co ve mně roste. Holka, nebo kluk? Vždyť je to fuk! Budu maminka – pro mnohé novinka. Pro mě však radost a velká hrdost,“ popisuje v úvaze své těhotenství Michaela Macková, jedna z finalistek letošního ročníku soutěže.

Těhotnou miss a vicemiss České republiky zvolí odborná porota první květnovou neděli v rámci Festivalu těhotenství a rodiny. Předsedkyní poroty je Jana Doleželová, maminka a MISS České republiky 2004. Současně bude vyhlášena i miss sympatie, kterou se stane finalistka s nejvyšším počtem lajků na facebookových stránkách soutěže. Těhotné finalistky absolvují před návštěvníky festivalu na brněnské Riviéře vědomostní test z oblasti těhotenství a mateřství, rozhovor na téma „Moje těhotenství a mateřství“ a módní přehlídku v těhotenském oblečení. „Nastávající maminky i tatínkové si mohou přijít poslechnout příběhy finalistek a inspirovat se jejich zkušenostmi s těhotenstvím. Stávající maminky mohou naopak na chvíli zavzpomínat na období svého těhotenství. Aktuální módní trendy ukáže přehlídka těhotenského oblečení,“ uvádí Majka Staňková.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Deset finalistek zabojuje v Brně o titul Těhotná MISS ČR 2019