Menu
JenProTěhotné.cz
Příprava na miminko

5 tipů, jak si dobrým světlem rozzářit zimu

Renovujete dům či byt nebo jen chcete osvěžit svůj domov novým osvětlením? Inspirujte se tipy na svítidla, která dodají prostoru jedinečný charakter. Poradíme vám, jak doma svítit, abyste se cítili lépe a zároveň si hlídali peněženku.

1. Najděte světlo pro každou příležitost

V obývacím pokoji se světlo musí přizpůsobit mnoha situacím. Práci, odpočinku, čtení i pohodovému večeru s přáteli. Vybírejte proto lampy, jejichž intenzitu můžete měnit. Ideálním řešením je pořídit si stmívače, díky kterým lze jasné světlo změnit na útulnou teplou záři. Příjemně také působí svítidla, která můžete umístit přímo do nábytku, kde zároveň zvýrazní i sošky a další vystavené dekorace. Takovým světlem snadno přitáhnete pozornost k tomu, co chcete v místnosti vyzdvihnout.

2. Skleněné svítidlo jako šperk

Zajímavá lampa či lustr ze skla se stanou ozdobou místnosti, i když zrovna budou zhasnuté. Elegantně a neotřele působí skleněné osvětlení v kouřových tónech. Šedé i barevné sklo s jemnými liniemi dodá každému interiéru nevšednost. Obzvlášť krásně se vyjímá hlavně na stolních lampičkách, které zpestří každou komodu i noční stolek a místnost zalijí jemným světlem. Závěsné skleněné lustry pak nejlépe vyniknou v obývacím pokoji nebo ložnici, které jsou laděné v moderním či glamour stylu.

3. Objevte chytré osvětlení

Chcete rozsvěcet a zhasínat či stmívat lampy, aniž byste museli vstávat z postele nebo z pohovky? Takzvané chytré žárovky můžete ovládat dálkovým ovládáním nebo přes mobilní aplikaci. S chytrým osvětlením je možné nastavit i světelné scény pro různé příležitosti. Když si například v obývacím pokoji pustíte televizi, automaticky se zhasne stropní svítidlo a lampičky se naopak rozsvítí.

Dalším úsporným a pohodlným řešením jsou pohybová čidla. Ta vám pak po setmění budou rozsvěcet v místnosti hned, jakmile do ní vstoupíte, a po vašem odchodu pak zhasnou. Hodí se především do chodby, kde je můžete umístit k předsíňové stěně.

Osvětlení

Zdroj: Favi.cz

4. Inspirujte se přírodou

Rádi trávíte volný čas v přírodě? Doneste si jí kousek i domů. Přírodní materiály jsou nadčasové, šetrné a hodí se nejen pro ekologicky smýšlející jedince. Přírodní svítidla se vyrábí z materiálů, jako je bambus, ratan, juta, korek nebo dřevo a místnost prozáří měkkým světlem, které do interiéru vnese útulnou a klidnou atmosféru.

Osvětlení

Zdroj: Favi.cz

5. Zkuste minimalismus s nádechem industriálu

Osvětlení v industriálním stylu má dvě pravidla. Jednoduchost a praktičnost. Vedle proto nešlápnete, když jako hlavní osvětlení zvolíte závěsné svítidlo z kovu v jakémkoli odstínu šedé, antracitové či černé barvy. Pokud toužíte do interiéru dostat trochu barev, sáhněte například po svítidlech v odstínu petrolejové, žluté, červené nebo oranžové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 tipů, jak si dobrým světlem rozzářit zimu